Історія закладу освіти

НАША ІСТОРІЯ

*****************************************************************************************

Як же все починалось? У старому невеличкому приміщенні у центрі с. Гореничі знаходився дитячий садок. Сюди кожний ранок поспішала гомінка гореницька малеча. Весело і дружно жила ця велика сім’я. З кожним роком село росло і ось вже ця оселя не могла вмістити всіх бажаючих. Завідуюча дитячим садком Ружицька Неля Антонівна, порадившись з колективом, пішла до директора радгоспу Сологуба В.А. і запропонувала побудувати новий садок, який би був не гірший , ніж у місті. Обговоривши на правлінні, вирішили: бути у Гореничах новому дитячому садку!

І закипіла робота. Київський трест овочево-молочних радгоспів замовив проектну документацію і навесні 1984 року розпочалося будівництво. Будували всією громадою. Керував всім будівництвом старший прораб Могилко Олександр Михайлович, технік-будівельник Мушта, майстер Кузнєцова Людмила Йосипівна та велика армія будівельників, що якнайшвидше хотіли, щоб село побачило новий красень-садок.

І от у грудні 1985 року нарешті гомінка малеча заповнила приміщення новобудови: 12-груповий садок, розрахований на 240 малюків. Розташувалася ця красива будівля в центрі житлового масиву біля розкішного яблуневого саду, поруч із сільським стадіоном.

Скільки радості було у очах тих діток, які першими переступили поріг дитячого садочка! Радгосп нічого не жалів для своїх найменших жителів, зробив все, щоб тут жилося затишно і добре малюкам.

Жилося нашому садочку у достатку у рідному радгоспі Шевченка під теплим крилом Вінника Миколи Петровича і першої завідуючої в стінах нового дитячого садка Рудої Жанни Семенівни. Педагог за покликанням, вона згуртувала навколо себе колектив ентузіастів, кожний з яких уболівав за свою справу: Ружицька Неля Антонівна, Баланда Світлана Іванівна, Пісна Наталія Іванівна, Лєстєва Юлія Миколаївна під керівництвом досвідченого методиста Плохій Олени Едуардівни намагалися, щоб кожний день перебування дітей у садочку був змістовний, цікавий, наповнювався радістю відкриття навколишнього світу.

Мінялися програми, методичні підходи до роботи з дітьми, колектив набував професіоналізму. Всім працівникам хотілося, щоб діти росли здоровими і щасливими.

Добрі традиції Рудої Жанни Семенівни продовжили на посаді завідуючої Кваша Наталя Серафімівна (з 1991 по 1993 рік) та Сологуб Валентина Михайлівна (1993-1994). Вони намагалися створити в колективі закладу атмосферу сімейного затишку, творчої педагогічної праці, удосконалювали виховну роботу.

Будувалася нова Україна, педагогічна наука, як і все суспільство, шукала нові шляхи розвитку. В колектив прийшли кваліфіковані педагоги: Бойко Тетяна Іванівна, Тимчишина Олена Василівна, Скиданова Валентина Володимирівна, Щур Світлана Василівна, Святенко Любов Миколаївна.

З 1994 по 2010 рік завідуючою у садочку працювала Бігун Тамара Миколаївна. В цей період садочок проводив велику культурно-просвітницьку роботу: відбувалися зустрічі з діячами культури – дитячими поетами, письменниками (Василь Веселашко, Надія Кир’ян, Василь Довжик, Ніна Куфко), диригентом дитячого хору Оксаною Родак та іншими.

За цей час відбулося багато подій. Наш дитячий садок зростав разом із суспільством, пережив перебудову, відчув, що таке самостійна українська держава. Так, як і все суспільство , шукав нові шляхи розвитку, нові підходи у роботі з дітьми.

В суспільстві зростала роль місцевого самоврядування, а господарства ставали самостійними суб’єктами господарювання. Тож, з 1995 року дитячий садок перейшов у підпорядкування Гореницької сільської Ради. Хоч важко було розпочинати, бо дитсадок потребував багато коштів, дбайливо ставилося керівництво сільської Ради на чолі з Перевишком Володимиром Григоровичем до проблем дитячого садка.

Суспільні зміни у державі призвели до погіршення демографічної ситуації, що відразу ж відчув наш садочок: кількість груп у ньому поступово скорочувалась і на кінець 90-х років лишилося тільки чотири вікові групи, істотно зменшилась і кількість працівників закладу. Але, незважаючи на це, садочок продовжував виконувати своє головне призначення – виховувати та навчати підростаюче покоління до дорослого життя.

В цей період починається особливо тісна співпраця дошкільного закладу із Гореницькою ЗОШ, філіалом Шпитьківської музичної школи – ці заклади знаходились (а музична школа і бібліотека знаходяться і зараз) у вивільнених приміщеннях будівлі садочка.

Змінилося керівництво сільської Ради, але не змінилося те хороше відношення керівництва і особисто голови Гуленка Андрія Анатолійовича та його заступника Олефіренка Василя Михайловича до дитячого садка. Це завдяки їхнім зусиллям були відремонтовані спортивний та музичний зали, ремонтувалися групові приміщення, були замінені меблі для дитячого садка, встановлено нову огорожу, придбано і встановлено дитячий майданчик. А скільки турбот було пов’язано із будівництвом автономної котельні! Наші малюки відчувають те тепло, яке їм дарує їм сільська громада.

Починаючи з 2002 року, колектив дитячого садка почав поповнюватися молодими кваліфікованими спеціалістами. До садочка прийшли вихователь-методист, психолог Худякова Тетяна Іванівна, музичний керівник Хмелевська Наталія Сергіївна. За вимогами часу та нової концепції виховання у дошкільному закладі з’явились нові спеціалісти: вчитель-логопед Рибчинська Леся Володимирівна, практичний психолог Лозицька Олександра Вікторівна, вихователі Несин Валентина Іванівна, Левченко Вікторія Василівна.

Поступово почала збільшуватись кількість дітей у садочку, і, як наслідок – кількість груп: по 2 групи кожного віку – 8 груп.

Із грудня 2010 - 2014 року на посаді завідуючої ДНЗ «Сонечко» працювала Рибчинська Леся Володимирівна.

У 2011-2012 навчальному році дитячий садок перейшов на 12-годинний режим роботи, що призвело до необхідності роботи вихователів у дві зміни. І знову лави працівників садочка поповнилися досвідченими (Коренчук Ірина Олександрівна, Шевчук Світлана Ананіївна , Захаренко Людмила Миколаївна) та молодими спеціалістами (Серединська Вікторія Садирівна, Печак Алла Андріївна, , Коврига Алла Миколаївна, Лисенко Оксана Юріївна), деякі з них ще продовжують навчання у вищих педагогічних закладах країни (Мізецька Ірина Володимирівна, Дяченко Світлана Василівна, Стратійчук Тамара Володимирівна).

Із серпня 2014 року на посаді завідоючої ДНЗ "Сонечко працює Баланівська Любов Андріївна.

Медсестра Деркач Олена Миколаївна, завгосп Мороз Валентина Павлівна, комірник Бабич Наталія Володимирівна, помічники вихователя Рижак Ганна Зигмундівна, Комісарук Наталія Миколдаївна, Бойко Наталія Володимирівна, Корнійчук Ольга Григорівна, Казько Ніна Миколаївна, Медлярська Анна Іванівна, Стужна Тетяна Петрівна, Бєлєнок Юлія Василівна, Тарашевська Оксана Василівна, Пишинська Юлія Василівна, Свириденко Людмила Віталіївна, Лозуткова Юлія Андріївна, оператор машинного прання Скрипник Наталія Олександрівна, робітник по ремонту Мороз Олександр Григорович, кухарі Тарасенко Антоніна Володимирівна, Зінченко Алла Василівна, Іваха Наталія Миколаївна та Григор’єва Галина Миколаївна всю теплоту своїх сердець віддають дітям, щоб почувалися вони, як в своїй рідній домівці.

Спільними зусиллями колективу дошкільного закладу та місцевої влади хочемо, щоб підростаюче покоління відчувало турботу держави, виростало в кращих традиціях, які нагромадив український народ за свою багату та величну історію існування.

****************************************************************************************

Кiлькiсть переглядiв: 537

Коментарi